Brodawki

Brodawki

Brodawki

Zmiana skórna często mylona z odciskiem, nazywana potocznie kurzajką lub kokosianką. Wywołuję ją wirus brodawczaka ludzkiego HPV. Najczęściej zmiany te lokalizują się na dłoniach i podeszwach stóp – głównie śródstopie okolice pod palcami, pięta. Zmiany charakteryzują się szorstka powierzchnią, kalafiorowatym kształtem, twardymi krawędziami zewnętrznymi, często dostrzec w nich można ciemne plamki pośrodku zmienionego obszaru – drobne naczynia krwionośne. Brodawki często nie występują pojedynczo. Stosunkowo rzadko zmiany te są bolesne na skórze gładkiej dłoni czy ciała. W przypadku stóp bywają bardzo bolesne, ponieważ w trakcie chodzenia zostają wdeptane w głębsze warstwy skóry, gdzie drażnią zakończenia nerwowe. Wirusem brodawczaka ludzkiego możemy zarazić się w miejscach publicznych takich jak hotel (wykładzina podłogowa), basen, sauna, sala gimnastyczna, salon kosmetyczny czy gabinet lekarski, a także przymierzając buty w sklepie.

Zabieg wstępny (opcjonalnie)

Przed usunięciem brodawek wykonujemy podstawowy pedicure, który poprawi estetykę Twoich stóp i zapobiegnie przyszłym potencjalnym problemom. Podczas pedicure obcinamy paznokcie w prawidłowy sposób, usuwamy zrogowacenia okołopaznokciowe i wygładzamy płytkę paznokcia. Następnie ścieramy zrogowaciałą skórę stopy, szczególnie z wrażliwych miejsc jak pięty i palce. Do ścierania skóry używamy frezu z jednorazowym kapturkiem ściernym. Na koniec pedicure nakładamy odpowiedni dla danej stopy krem, zalecamy pielęgnację domową i opcjonalnie malujemy paznokcie.

Zabieg główny

Po przygotowaniu stóp brodawki są usuwane za pomocą dłutka, wymrażane, lub usuwane frezem próżniowym. W zależności od ich głębokości zabieg należy powtarzać do całkowitego pozbycia się zmiany. Dzięki takim zabiegom trwale pozbywasz się brodawek oraz minimalizujesz ryzyko ich powstania w przyszłości.

Czas zabiegu to 40 – 60 minut.

Dlaczego Ekspert Stóp?

W naszych gabinetach wszystkie zabiegi wykonywane są przez wysoce wyspecjalizowaną kadrę z wyższym wykształceniem w zakresie podologii. Podologia jest jedną z dziedzin medycyny, zajmującą się pielęgnacją prawidłowych, jak i problematycznych stóp. Podolodzy pracujący w gabinecie Ekspert Stóp posiadają kilkuletnie doświadczenie w pracy, również z diabetykami.

Korzystamy renomowanego sprzętu i produktów niemieckich i amerykańskich firm takich jak: Allpresan, Pedibaehr, Opi.
Prowadzimy sprzedaż indywidualnie dobranych do skóry stóp produktów, tak byś mógł korzystać z nich w trakcie codziennej pielęgnacji domowej.

Współpracujemy z diagnostami laboratoryjnymi, lekarzami dermatologami, chirurgami oraz ortopedami, co pozwala nam zapewnić Ci kompleksową i skuteczną obsługę.

Pamiętaj: W naszych gabinetach podologicznych zajmujemy się nie tylko manicure
i pedicure
, ale też zabiegami usuwania odcisków, brodawek, modzeli, pękających pięt, wrastających/wkręcających paznokci oraz rekonstrukcją paznokci.

Korzyści z zabiegu

• Usunięcie brodawek
• Koniec z nieznośnym bólem podczas chodzenia
• Ładne i zadbane stopy
• Szybkie efekt
• Bezpłatne porady naszego specjalisty jak dbać o stopy, aby ograniczyć pojawianie się brodawek

Pamiętaj: Profesjonalne usuwanie odcisków pozwoli Ci szybko pozbyć się nieznośnego bólu oraz zadbać o wygląd Twoich stóp.

Opinie naszych Klientów

„Super fachowa i sympatyczna obsługa, problem ze stopami mam już za sobą. BARDZO POLECAM!”
- Agnieszka

„Mialem problem z wrastajacym paznokciem od kilku lat problem powracal korzystalem z uslug konkurencji niestety zawsze wszystko wracalo . Po wizycie u Pani Moniki i zalozeniu odpowiedniej klamry problem ustapil! Polecam Serdecznie”
- Michał

Dołącz do grona zadowolonych Klientów. Zapraszamy Cię do naszych gabinetów w Warszawie i Sulejówku, zadzwoń i umów się na wizytę.